« Svibanj 2024 »

Stari papir
Dodjela Green City nagrada u Zagrebu
Autor: Sandra Poljak, 18. 6. 2011.

16. lipnja 2011., u dvorani Tucman dodijeljene su nagrade za najbolja dostignuća vezana uz očuvanje okoliša.

U sklopu Green City Projecta koji je ove godine u cijelosti posvećen UN-ovoj Međunarodnoj godini šuma, pokrenuta je akcija „Zeleni korak“ u kojoj je sudjelovalo  130 osnovnih škola iz cijele Hrvatske, ukupno je prikupljeno 370 tona starog papira čime je spašeno 1224 m3 šuma.

Naša škola osvojila je 2. mjesto po količini prikupljenog starog papira, prikupili smo 15 t starog papira.

Četiri osnovne škole koje su sakupile najviše starog papira pozvane su na dodjelu Green City nagrada gdje su im uručena priznanja te nagrade za dostignuća koja su ostvarili vezana uz očuvanje okoliša.

Dodjeli nagrada i priznanja prisustvovalie su naše učiteljice Leopoldina Vitković – voditeljica učeničke zadruge, učiteljica 2.a Mandica Korpak sa svojom učenicom Petrom Guljaš  i Valentina Prole učenica 6.b razreda.

2.a razredu koji je prikupio najviše starog papira uručene su nagrade za svakog učenika;  Konzumov poklon paket, poklon Pčelice Zagrebačke banke, Vipnet bon za mobitel i Plivin poklon paket – USB stick.

Svečanu dodjelu nagrada uveličali su svojim nastupom poznati pjevači Ivana Husar Mlinac i Massimo Savić. Program su vodile Lana Klingor i Ines Preindl.

Stari papir