Projekt „Darujem ti priču“ nastavljen u božićnome duhu i ugođaju
Autor: Andrea Dubaić Begić, 19. 12. 2023.

Projekt „Darujem ti priču“, koji se i ove godine provodi u našoj školi u okviru izvannastavne aktivnosti Klub ljubitelja knjige, nastavljen je književnim posjetom 1. b razredu. U dogovoru i suradnji s učiteljicom Jasnom Osterreicher posjetili smo prvašiće u ponedjeljak, 18. prosinca kako bismo s njima podijelili važnu poruku o zajedništvu i prijateljstvu, što je donosi priča „Jedna božićna noć“ spisateljice M. Christine Butler.

Naše već iskusne čitačice Lana Arapović (5. d), Kiara Dervić (5. c) i Elena Šokić (5. c) predstavile su mališanima priču uz prezentaciju u kojoj smo prikazali odgovarajuće ilustracije kako bi priču bilo lakše pratiti. Elena Mihaljević, učenica 5. c razreda izvrsno se snašla u ulozi voditeljice digitalnih igara izrađenih u alatu Genially, a u tome joj je pomogla i Anđela Blagojević iz 5. d razreda. Tijekom prve dvije igre prvašići su, pomoću skrivenih slika što se polako otkrivaju, uspješno odgonetnuli tko je glavni lik i u koje se vrijeme događa radnja njima još nepoznate priče. U zaključnome kvizu pokazali su izvrsno razumijevanje sadržaja priče, a svi su točni odgovori bili i nagrađeni prikladnim božićnim slatkišima, što je svakako poslužilo kao dodatna motivacija. Učenica Lara Štajdohar vrijedno je pripremila i podijelila slatke nagrade.

Za naše smo prvašiće pripremili i slike koje trebaju obojiti, a vezane su uz sadržaj i temu priče. Na kraju smo svi zajedno otpjevali pjesmu „Zvončići“ te tako zaključili ovo predblagdansko književno druženje u dobrome raspoloženju naglasivši pritom da božićnu radost ne čine ni pokloni, a ni ukrasi sami po sebi, već zajedništvo s našim bližnjima.

Podijeljena je radost uvijek najveća radost, na što upućuje i naziv našega projekta. A katkad onaj  pravi poklon za kojim tragate može biti upravo – priča...

Danijela Horvat, voditeljica Kluba ljubitelja knjige