Književna čajanka
Autor: Andrea Dubaić Begić, 26. 10. 2023.

Kao što je bilo najavljeno u našoj prošloj objavi, Klub ljubitelja knjige nastavio je s obilježavanjem Mjeseca hrvatske knjige priredivši Književnu čajanku u školskoj knjižnici.

Tom su nam se prigodom pridružile i školska knjižničarka Andrea Dubaić Begić, naša pedagoginja Sanela Mandić Vidaković i edukacijska rehabilitatorica Snježana Šulentić, a osobito drage gošće bile su nam i majke članica našega Kluba: gđa Valentina Dervić i gđa Silvija Šokić, ravnateljica Gradske knjižnice Našice.

Tijekom susreta imali smo priliku izmijeniti dojmove o knjigama koje trenutno čitamo ili o najdražim knjigama iz djetinjstva, a neke su učenice i donijele svoje omiljene knjige kako bi ih što zornije preporučile ostalima osvrnuvši se osobito na sadržaj, glavne likove i način pisanja. Tako smo zaključili da je trenutno omiljeno štivo naših učenica proza pisana u obliku dnevničkih zapisa, kao što su romani o Paulini P., Tomu Gatesu ili knjige iz serijala Nikkin dnevnik.

Gđa Silvija Šokić najavila je samo neke od književnih noviteta koji nas očekuju po otvaranju Gradske knjižnice pozvavši nas da sljedeći susret održimo upravo u novouređenim prostorima naše knjižnice, čemu se već sada veselimo. Također, našemu je Klubu poklonila četiri romana iz popularnoga serijala Dnevnici Pauline P. na čemu joj ovom prigodom još jednom zahvaljujemo.

Svoje smo druženje zasladili okusima različitih čajeva i slasticama koje su priredile same učenice ili njihove majke, a uz ovakvu je zakusku i ljubav prema knjigama i čitanju još lakše razvijati. Bilo je tu palačinki, muffina, medene pite i raznih čokoladica.

Svatko je na poklon dobio prigodni straničnik, a našoj knjižničarki Andrei zahvaljujemo na pomoći u izradi ovih malih znakova pažnje.

Budući da je već bilo upita o sljedećemu ovakvom susretu, svakako se nadamo da će biti još Književnih čajanki – i to ne samo u Mjesecu hrvatske knjige. 😊

učiteljica Danijela Horvat, voditeljica Kluba ljubitelja knjige