eTwinning projekt PJEVAJ, SVIRAJ, PLEŠI – THE BEATLES!
Autor: Andrea Dubaić Begić, 8. 11. 2021.

Učenici 6.d razreda zajedno s razrednicom Mirjanom Šutalo Vulić, tijekom ove školske godine sudjeluju u međunarodnom eTwinning projektu PJEVAJ, SVIRAJ, PLEŠI – THE BEATLES!

Osnovna ideja projekta je poticaj na glazbeno - plesne, multimedijske i multikulturalne aktivnosti putem glazbe britanske rock i pop grupe The Beatles.
Cilj ovog projekta je djecu školske dobi i mlade redovito poticati na rad u istraživanjima, glazbenim izazovima, na multimedijsko i multikulturalno glazbeno stvaralaštvo, razne glazbene aktivnosti i doživljaje, pokret, ples, likovne izričaje i vlastito izražavanje.

Prof. izvrsna savjetnica Ana Mikić, vođena osnovnom porukom naše poznate glazbene pedagoginje Elly Bašić: „Ne neko dijete, već svako dijete ima pravo na glazbenu kulturu”, idejna je začetnica projekta.

Ostvarenje projekta provest će se kroz rad i razmjenu iskustava kako učenika naše škole tako i učenika iz mnogih drugih škola. Učenici će uvježbavati pjevanje, sviranje i plesanje na glazbu  grupe The Beatles, snimat će svoje videozapise, istraživati o njihovoj glazbi, izrađivati video-materijale kojima će educirati druge učenike, te podijeliti s drugim sudionicima projekta svoje uratke o glazbi, frizurama i modi u doba grupe The Beatles.

Radujemo se sudjelovanju u ovom projektu i stjecanju novih iskustava.

Mirjana Šutalo Vulić, učiteljica glazbene kulture