« Svibanj 2024 »

Sfera 2019.
Autor: Andrea Dubaić Begić, 30. 4. 2019.

Učenik Fran Repinc, 4.c dobitnik je nagrade SFERICA 2019. godine, za rad prijavljen na godišnji natječaj za najbolje literarne radove djece osnovnih i srednjih škola na zadanu temu: Legenda o Slatkišopadu
    3. nagrada: Fran Repinc, 4.r., OŠ Dore Pejačević, Našice Mentor: Marina Mihalj

Čestitke Franu!smiley

Što su nagrade SFERICE?

Već četvrt stoljeća Društvo SFera raspisuje godišnji natječaj za najbolje likovne i literarne radove djece osnovnih i srednjih škola na zadanu temu.

Najbolje autore, autorice i skupine autora Društvo SFera nagrađuje na svečanoj dodjeli nagrada u sklopu Svečane skupštine Društva za znanstvenu fanstastiku SFera, koja je tradicionalno središnji događaj znanstveno-fantastične konvencije SFeraKon.

Nagrađenim učenicima nagrade će biti uručene na svečanoj Skupštini SFere koja će se održati u sklopu najveće hrvatske SF konvencije, SFeraKona, i to u subotu 11. 05. 2019. g., u 20:00 sati, u prostorijama Fakulteta elektrotehnike i računarstva.

Ujedno su najbolji likovni radovi izloženi na SFeraKonu, a najbolji literarni radovi objavljeni u posebnom izdanju SFerinog glasila Parsek.

Više o natječaju…

Što je SFeraKon?

Najstarija i najveća hrvatska konvencija koja okuplja ljubitelje znanstvene fantastike, fantastike, horora i srodnih žanrova. Kroz 4 desetljeća održavanja, SFeraKon je postao jedna od najvećih europskih SF konvencija, najveća u srednjoj i jugoistočnoj Europi.

Godine 2018. SFeraKon je proslavio 40. rođendan.

Tko organizira SFeraKon?

SFeraKon organizira Društvo za znanstvenu fantastiku SFera iz Zagreba. Društvo je osnovano je 1976. godine u Zagrebu i od tada neprekinuto djeluje kao neprofitna volonterska kulturna organizacija na području grada Zagreba i Hrvatske. Godine 2016. Društvo je proslavilo 40 godina svog kontinuiranog rada.

Marina Mihalj, učiteljica