« Svibanj 2024 »

Predupisi u prvi razred osnovne škole!
Autor: Andrea Dubaić Begić, 1. 2. 2019.

Počinju predupisi u prvi razred osnovne škole. Obveznici polaska u osnovnu školu za školsku 2019./2020. godinu su djeca rođena u razdoblju od 1. travnja 2012. do 31. ožujka 2013. godine.

Molimo roditelje da u razdoblju od 1. veljače do 15. veljače 2019. godine, telefonskim pozivom na broj telefona 031/613 - 357 (tajništvo škole) svakim radnim danom od 7.oo-15.oo sati prijave svoje dijete školskog obveznika za upis u prvi razred.

Opširnije informacije u nastavku:

Pregledi prije upisa u prvi razred će se obavljati naknadno u prostorima Osnovne škole te u Domu zdravlja u Školskoj medicini (dr. Silva Miškulin). Roditeljima će na vrijeme biti dostavljen pismeni poziv na kućnu adresu za preglede.

Važno!

1.)  Zahtjev za prijevremeni upis djeteta u prvi razred za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik, roditelj podnosi Uredu državne uprave najkasnije do 31. ožujka 2018. godine. Zahtjev možete pronaći na web stranici www.udu-obz.hr te u prilogu ove obavijesti. Po uredno podnesenom zahtjevu, Ured će dijete uvrstiti na popis djece za osnovnu školu kojoj dijete pripada prema upisnom području.

2.) Odgodu upisa u prvi razred predlaže Stručno povjerenstvo škole (liječnik/specijalist školske medicine te stručni suradnici škole) nakon provedenog postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, isključivo iz razloga navedenih u članku 9. stavku 2. Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava, NN 67/14), što znači da je nužno dovesti dijete na pregled.

3.) Za upis djeteta u prvi razred u školu kojoj ne pripada prema upisnom području, roditelj zahtjev podnosi školi u koju želi upisati dijete, a ravnatelj nakon odluke o prihvaćanju molbe to potvrđuje na obrascu zahtjeva. No dijete mora biti pregledano po Stručnom povjerenstvu škole kojoj pripada prema mjestu stanovanja. Upis u drugo upisno područje moguće je samo ako ne izaziva povećanje broja razrednih odjela u osnovnoj školi u koju se upisuje.

4.) Privremeno oslobađanje djeteta od upisa u prvi razred osnovne škole ostvaruje dijete kojemu je zdravlje teško oštećeno, a čiji su roditelji u skladu s posebnim propisima stekli pravo na status roditelja njegovatelja, odnosno dijete koje s obzirom na vrstu, stupanj i težinu oštećenja steklo pravo na skrb izvan obitelji ili pravo na pomoć i njegu u kući. Zahtjev za prijevremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole, roditelj podnosi Uredu državne uprave ili nadležnoj ispostavi. Uz Zahtjev se prilaže medicinska dokumentacija o zdravstvenom i razvojnom stanju, te nalaz i mišljenje jedinstvenog tijela vještačenja.

5.) U slučaju da dijete ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja u vremenu koje je utvrđeno rasporedom pregleda, roditelj je dužan do 30. svibnja 2019. godine o tome obavijestiti  Stručno povjerenstvo škole kojoj dijete pripada prema upisnom području – koje će utvrditi drugo odgovarajuće vrijeme, a najkasnije do početka godine.

6.) Djeca s već utvrđenim teškoćama u razvoju trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja radi upisa u 1. razred osnovne škole u vremenu od 1. veljače do 15. travnja 2019. godine kako bi im se pravovremeno odredila programska i profesionalna potpora, a prilikom prijave uputno je predočiti Nalaz i mišljenje Jedinstvenog tijela vještačenja ili najnoviji specijalistički nalaz.

U nastavku prilažemo popis ulica i naselja upisnog područja Osnovne škole Dore Pejačević Našice:

1. Našice - ulice:

132. našičke brigade HV,

Antuna Gustava Matoša,

Augusta Cesarca,

Augusta Šenoe,

Bana Jelačića,

Bana Teodora Pejačevića,

Bartola Kašića,

Braće Radića (do neparnog broja 85,  i parnog broja 92, tj. do raskrižja ulice Braće Radića i Tavanačke ceste prema Markovcu)

Dobriše Cesarića,

Dore Pejačević,