« Svibanj 2024 »

Posjet domovima za starije i nemoćne u okviru projekta 'Volontiramo i mi'
Autor: Andrea Dubaić Begić, 14. 12. 2018.

U okviru provođenja projekta 'Volontiramo i mi' i ove smo godine posjetili domove za starije i nemoćne osobe u Makloševcu i Zoljanu kako bismo s korisnicima domova podijelili radost Božića i toplinu zajedništva.

U pripremi prigodnoga programa, koji se sastojao od nekoliko recitacija i božićnih pjesama, sudjelovali su učenici 6.c, 7.c i 7.d razreda, koji su uključeni u dodatnu nastavu iz hrvatskog jezika ili pjevaju u školskome zboru. Program su pripremile i uvježbale učiteljice Danijela Horvat i Mirjana Šutalo Vulić. U ovo predbožićno vrijeme mnogo se govori o pronalaženju pravoga dara za naše najdraže, o kupovanju, umatanju, primanju i davanju, a mi smo željeli pokloniti svoje vrijeme, toplinu osmijeha i zagrljaja te time pokazati da brinemo o drugima.

No, nismo samo mi bili ti koji su nešto poklonili drugima; i sami smo bili obogaćeni  družeći se s korisnicima domova, razgovarajući s njima i slušajući njihove priče. Čak smo zajedno slagali slagalice (jednu smo i dobili na poklon!), a u Obiteljskom domu za starije i nemoćne u Makloševcu obišli smo i one najslabije koji su za vrijeme našega posjeta morali ostati u svojim sobama. Tom nam je prigodom jedna baka pokazala čestitku koju smo joj darovali prošloga Božića, a koju još uvijek čuva te nas je time posebno obradovala. Naravno, i ove smo godine svima podijelili čestitke koje smo izradili sa svojim učiteljicama, a posebno zahvaljujemo učenicima 6.a razreda koji su se sa svojom razrednicom Dubravkom Kruljac također uključili u izradu čestitki. Upoznali smo i najstarijega korisnika doma u Makloševcu, koji ima devedeset i osam godina. Poželio je da mu se pridružimo na proslavi njegova stotog rođendana.

Taj tmurni i hladni ponedjeljak, 10. prosinca, nama će ostati u divnom i nezaboravnom sjećanju.

Ovo je za sve nas doista bilo jedno neponovljivo iskustvo i nadamo se da ćemo imati priliku ponovno se družiti s našim prijateljima u domovima. Već se radujemo novome susretu!

učiteljica Danijela Horvat