Dodijeljene Nacionalne oznake kvalitete eTwinning projektima
Autor: Andrea Dubaić Begić, 27. 10. 2023.

Osnovna škola Dore Pejačević Našice dobila je tijekom listopada dvije Nacionalne oznake kvalitete. Nagrađeni su eTwinning projekti Christmas cards exchange i 100 Postcards - 100 years of Primary School in Poland, koji su provedeni tijekom prošle školske godine.

Učenici 3.c i 8.d razreda naše škole izradili su i poslali božićne čestitke u petnaest europskih škola koje su sudjelovale u eTwinning projektu Christmas cards exchange. Učenici su uz pomoć mentorica predstavili sebe, svoju školu, grad, te su snimili video s hrvatskim božićnim pjesmama. Završna aktivnost projekta bila je postavljanje izložbe pristiglih čestitki u holu škole. Mentorice učenicima 3.c razreda bile su učiteljice Marina Mihalj i Katarina Graovac, a učenicima 8.d razreda Sanja Portnar i Mirjana Šutalo Vulić.

Projekt 100 Postcards - 100 years of Primary School in Poland  je osmislila učiteljica Joanna Stachurska-Nycz iz poljskog mjesta Mrokowa, udaljenog 20 km od Varšave, čija škola ove godine obilježava stoti rođendan. U projekt se uključilo pedesetak europskih škola iz kojih su učenici poslali razglednice i rođendanske čestitke učenicima i učiteljima u Mrokow. Naši učenici su snimili i rođendansku video-čestitku svojim vršnjacima u Poljskoj. U znak zahvalnosti, učenici iz Mrokowa su nas obradovali svojim likovnim radovima, koje su poslali poštom u našu školu.  Učenici su tijekom svibnja imali priliku i upoznati se putem video-poziva, na kojemu su predstavili sebe, svoju školu i grad.

Sudionici projekta su zajednički izradili i mali rječnik u digitalnom alatu Canvi. Tijekom provedbe projekta, učenici su unaprijedili svoju kreativnost, komunikaciju, suradnju, socijalne i digitalne vještine. Mentorice učenicima 8.d razreda bile su učiteljice Sanja Portnar i Mirjana Šutalo Vulić.

Ponosni smo na dodijeljene Nacionalne oznake kvalitete i veselimo se sudjelovanju u idućim eTwinning projektima.

Mirjana Šutalo Vulić, učiteljica glazbene kulture