Projekt Darujem ti priču i ove godine realiziran u našoj školi
Autor: Andrea Dubaić Begić, 17. 10. 2023.

Naša skupina Klub ljubtelja knjige povodom Mjeseca hrvatske knjige i ove školske godine nastavlja s provedbom projekta Darujem ti priču. Tako smo, u dogovoru i suradnji s učiteljicom Kristinom Torčić, 16. listopada posjetili 2. c razred.

U pripremu projekta s mnogo su se radosti i poleta uključile i nove polaznice skupine – učenice 5. c i 5. d razreda.

Kako nam je bilo pročitajte u nastavku...

Učenica Elena Mihaljević iz 5. c razreda vodila je uvodnu igru Pogodi što sam tijekom koje su učenici, zavezanih očiju, trebali na temelju opipa prepoznati bundevu, a za svoje su sudjelovanje nagrađeni prigodnim jesenskim naljepnicama. Tako smo otkrili i naslov priče koju ćemo danas upoznati – Juha od bundeve. Potom su učenice Kiara Dervić, Elena Šokić (5. c) i Lana Arapović (5.d) pročitale učenicima ovu toplu i poučnu priču spisateljice Helen Cooper. Svoje izvrsno razumijevanje priče i njezine pouke učenici su pokazali sudjelujući u digitalnome kvizu izrađenom u alatu Wordwall – igru su vodile učenice Anđela Blagojević (5.d) i Elena Mihaljević.

U zaključnome dijelu našega susreta učenica Lara Štajdohar (5.d) ponudila je naše male prijatelje zdravim grickalicama poput suhoga voća i, naravno, sjemenki bundeve. Za to nas je vrijeme Veronika Stošić (6. c) upoznala sa zanimljivostima o bundevi kao hranjivoj namirnici pa smo tako, između ostaloga, saznali da ona štiti zdravlje naših očiju, a prikladna je i za problematičnu kožu.

Na samome su kraju našega druženja učenici obojili slike bundeva, a mi smo ponovno iskusili da nas priče ne samo poučavaju i odgajaju već i povezuju.

Obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige i poticanje čitalačke pismenosti nastavljamo i sljedeći tjedan Književnom čajankom o kojoj ćemo vas također izvijestiti. 😊

učiteljica Danijela Horvat