KORISNO I ZANIMLJIVO ZA UČENJE I ZABAVU
Upoznavanje s bajkom na bajkovit način
Autor: Andrea Dubaić Begić, 5. 11. 2021.

Učenici 1.c razreda  imali su priliku upoznati se s bajkom i doživjeti je na bajkovit način.

Braća Grimm: Crvenkapica, književni tekst za cjelovito čitanje

Timskim radom knjižničarke i učiteljice, djeca su ovo svjetski poznato djelo spoznala na zanimljiv i dinamičan način. Odigravši igru asocijacija po timovima i otkrivši ključni pojam, slijedilo je upoznavanje s autorima djela i s djelom. Učiteljice su sadržaj i tijek radnje  prezentirale odjevene u glavne likove, mimikom, gestom i glumom dok su djeca u pozadini slušala i audio izvedbu bajke.

Nakon toga je uslijedilo niz aktivnosti: analiza djela uz korištenje digitalnih alata i rad s pametnom pločom, prepričavanje najzanimljivijih dijelova bajke na pripovjedačkoj stolici, dramatizacija bajke u kostimima glavnih likova i za kraj izrada finalnog proizvoda.

Finalni proizvod je bio osmisliti likovno rješenje za znak kojim bi upozoravali kako ne treba prilaziti, razgovarati ili uzimati što od nepoznatih osoba.

Veći dio sadržaja može se vidjeti prelistavajući našu knjigu. Želja nam je da i vi, poštovani čitatelji, osjetite dio naše ugodne i „rastuće“ atmosfere uz riječi iz prekrasne bajke koje nam u našim djetinjstvima pomažu rasti.

Andrea Dubaić Begić, knjižničarka i Marina Mihalj, učiteljica