Područje rada školskog psihologa
Rad s potencijalno darovitim učenicima
Autor: Andrea Dubaić Begić, 3. 2. 2017.

Projekt „Škola za 21. stoljeće, škola za kreativnost“ - partnerstvo s Udrugom Klikeraj iz Osijeka  - program poticanja kreativnog mišljenja

Naša škola, zajedno sa osamnaest škola iz Slavonije, sudjeluje u projektu „Škola za 21.stoljeće, škola za kreativnost“ pod vodstvom udruge Klikeraj iz Osijeka.

Početkom 2017. godine osječka udruga Klikeraj započela je provedbu projekta „Škola za 21. stoljeće, škola za kreativnost“ koji za cilj ima prepoznavanje darovitih učenika osnovnih škola na području Slavonije.
Projekt je financiran sredstvima Ministarstva znanosti i obrazovanja, a okuplja 18 osnovnih škola iz pet slavonskih županija (u Bizovcu, Đakovu, Gunji, Našicama, Oriovcu, Račinovcima, Semeljcima, Slavonskom Brodu, Starim Mikanovcima, Strizivojni, Viljevu, Vinkovcima, Vođincima te iz dviju vukovarskih i dviju osječkih škola - OŠ Antuna Mihanovića i OŠ Višnjevac).
Osnovni cilj projekta je razvijanje vještina kreativnog mišljenja kod učenika četvrtih razreda koji su u svojim školama prepoznati kao potencijalno daroviti.
Učitelji, nastavnici i stručni suradnici iz osnovnih škola u sklopu projekta educirani su u područjima psihologije kreativnosti i psihologije darovitosti te će pomoću stečenih kompetencija i uz stručnu superviziju u svojim školama provoditi program poticanja kreativnog mišljenja kod darovitih učenika.

Program se sastoji od 10 radionica kroz koje se intenzivno obogaćuje nastavni sadržaj na takav način da kod učenika razvija konvergentno i divergentno mišljenje te ostali aspekti kreativnosti. Program će se provoditi tijekom drugog polugodišta ove školske godine, a učenici će se vježbati u vještinama stvaranja i realiziranja malih i velikih ideja. (osijek031.com)

Anja Međimurec, psihologinja

klikeraj-1.jpg (38.06 KB)