Autor: Leopoldina Vitković, 11. 6. 2021.

Učenici su u sklopu eTwinning projekta „Moj kućni ljubimac 2“ pod mentorstvom učiteljice Ksenije Orešković, učiteljice  Leopoldine Vitković i knjižničarke Andree Dubaić - Begić posjetili Farmicu.

Učenici su donirali Farmici hranu za pse.

Nedaleko Našica, u mjestu Brezik, nalazi se Farmica, Udruga koja zbrinjava i udomljuje napuštene i zlostavljane životinje. Skupina volontera koji se trude napuštenim, odbačenim životinjama osigurati bolji život i skrb o zdravlju dok se za njih ne nađe prikladan udomitelj. No, Farmica nije samo azil za pse i mačke, već utočište za sve životinje. Osim pasa i mačaka na Farmici se nalaze i druge životinje, krava Šarava, spašena iz potresa pogođenog područja, tele Borna, šest prasaca, magarac Miško, svinje Ruža i Matilda i brojne druge domaće životinje. Udruga radi i na samoodrživosti, nedavno je kupila traktor kojim će obrađivati zemlju i tako sami proizvoditi hranu za svoje životinje.

DIGITALNI OBRAZOVNI SADRŽAJ - Molekule života

DOS naziva Molekule života prati međupredmetne sadržaje biologije, matematike i informatike za učenike 8. razreda. U DOS-u se pojavljuju i sadržaji iz kemije ( za one koji žele više). Predviđene se aktivnosti mogu ostvariti u predviđenom slijedu, ali funkcioniraju i zasebno. Ukoliko se aktivnosti odvijaju prema predloženom scenariju za njih je potrebno 12  školskih sati. Možebitne se ocjene mogu upisati u nastavne predmete biologiju, informatiku i matematiku. Naš je prijedlog da se pri ocjenjivanju rukovodi  predloženom  tablicom na kraju teksta.

Voditeljica radionice:

Leopoldina Vitković, prof biologije i kemije

DOS - Molekule zivota.pdf

Biologija

Učenici su donirali Farmici hranu za pse.

"Našičke vode pod utjecajem današnjeg svijeta"

Jednostavnost za koju mislite da se krije iza formule H2O samo je prividna.

Formula je to za najvažniju tekućinu koja postoji i bez koje život na Zemlji ne bi bio moguć.

Nažalost, čovjek  će njen značaj shvatiti tek kad presuši posljednji  izvor pitke vode.