« Studeni 2021 »

Dan sjećanja na Vukovar
Autor: Andrea Dubaić Begić, 17. 11. 2021.

U četvrtak, 18. studenog 2021. godine državni je praznik Republike Hrvatske kojim obilježavamo Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Svečano i dostojanstveno obilježili smo sjećanje u školi u srijedu, 17. studenog 2021. paljenjem svijeće u holu škole, gledanjem filma i minutom šutnje.

Učenik Mislav Hvizdak, dječji gradonačelnik Grada Našica zapalio je svijeću u A smjeni, a učenica Eleonora Begić, predsjednica Vijeća učenika naše škole zapalila je svijeću u B smjeni.

Svi učenici pogledali su tijekom prvog sata dokumentarni film i prezentaciju o Vukovaru koje je pripremila učiteljica Kristina Fedor, a prigodnu izložbu „Bitka za Vukovar“ učenici mogu pogledati u holu  škole. Izložbu su pripremili učenici 8.c i 8.d razreda i učiteljica povijesti Božena Martinović Benić u suradnji s Memorijalnim centrom Domovinskog rata Vukovar i bojnikom Franjom Čanaki.

Izložba u holu škole

Pano učenika 3.c razreda