Europski dan jezika - Hej, hello, bonjour, Guten Tag!
Autor: Andrea Dubaić Begić, 30. 9. 2021.

Ove je godine Europski dan jezika obilježen 25. rujna  nizom nesvakidašnjih aktivnosti na glavnom našičkom trgu. Učenici i učitelji OŠ Dore Pejačević Našice, OŠ kralja Tomislava Našice, OŠ Ivana Brnjika Slovaka Jelisavac i Srednje škole Izidora Kršnjavoga Našice predstavili su tijekom subotnjeg prijepodneva različite jezične aktivnosti i predstavili zanimljivosti o europskim jezicima: prolaznici su mogli naučiti pozdrave na stranim jezicima, upoznati zastave europskih zemalja, otkriti razlike u sličnim riječima i lažnim parovima riječi, naučiti izreke na pokojem europskom jeziku ili sudjelovati u različitim radionicama.

Ističemo neke zanimljive radionice:

• učiteljica Alenka Taslak pokrenula je videopoziv s učenicima i učiteljima iz Rusije  i Cipra
  • učiteljica Ivana Bekavac tijekom izvannastavne aktivnosti promicala je turski jezik te smo od njezinih učenika mogli čuti najtipičnije izraze na turskom
  • učiteljica Danijela Horvat s Klubom čitatelja knjige izrađivala je glagoljske inicijale
  • učiteljica Mirjana Šutalo Vulić zapjevala je s učenicima pjesmu Hej, hello, bonjour, guten Tag!

Važno je spomenuti da je ostvarena suradnja i na županijskoj razini: u ovaj projekt uključene su Osnovna škola„VladimirNazor“,Đakovo te Osnovna škola Franje Krežme, Osijek.

Europski dan jezika obilježava se od 2001. , 26. rujna svake godine , s ciljem promicanja učenja jezika i postizanja većeg međukulturnog razumijevanja. Nadamo se i ubuduće ovakvim veselim događanjima koji oživljavaju naš grad i šire granice među narodima!

Eleonora Begić, 8.c