Edukativno predavanje "Da se ne zaboravi"
Autor: Andrea Dubaić Begić, 16. 6. 2021.

Dana 10.lipnja 2021.u OŠ Dore Pejačević održano je edukativno predavanje na nastavi povijesti u sklopu projekta "Da se ne zaboravi" koji se dugi niz godina provodi za educiranje učenika osmih razreda o temi Domovinskog rata. Predavanje se održava za učenike osmih razreda.

Predavanje su održali umirovljeni general Mirko Horvatin, ratni zapovjednik specijalne jedinice policije Krapinsko-zagorske županije Barun,potom umirovljeni bojnik HV Nikola Masnikosa i glavni tajnik UBDR Ina naftaplin Kvin i pripadnik specijalne policije u domovinskom ratu Ivica Kovačević.

Učenici su imali priliku kroz predavanja predavača i animirani zemljovid Domovinskog rata saznati uzroke,tijek i posljedice rata,a posebnu važnost imaju osobne priče predavača. Također, učenici su mogli čuti i naučiti nešto o ratnim događajima u Našicama i okolici, kao i braniteljima,sugrađanima koji su hrabro branili i ostavili svoj život za slobodnu Hrvatsku. Na kraju je svaki učenik dobio prigodan poklon. Kroz aktivnost učenika na predavanju može se zaključiti da su ovakva gostovanja dobrodošla.

Božena Martinović Benić, učiteljica povijesti