Likovno-glazbeni natječaj Hrvatske glazbene mladeži - Radost slikanja uz glazbu 2021.g.
Autor: Andrea Dubaić Begić, 28. 5. 2021.

Rad Klare Rigo i Davida Blagojevića iz 8.c razreda na izložbi najuspješnijih radova

Početkom svake školske godine Hrvatska glazbena mladež raspisuje natječaj za najuspješnije likovno ostvarenje inspirirano slušanjem glazbe. Ove godine je zadana kompozicija bila orkestralna suita ˝Planeti˝ Gustava Holsta, engleskog skladatelja. Naši učenici su na satima glazbene kulture slušali i analizirali glazbene sastavnice ove kompozicije, a zatim su, pod mentorstvom svojih nastavnica, dojmove prikazali likovnim radom. Svake godine na ovom natječaju sudjeluje velik broj učenika osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Stručni žiri odabire najuspješnije radove koji budu izloženi na izložbi u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski u okviru Tjedna glazbe. Ove godine, zbog pandemije COVID-19, izložba je postavljena online. Ponosni smo što su radovi naše Klare i Davida odabrani za  izložbu. Mentorice učenika su učiteljice Sanja Portnar i Mirjana Šutalo Vulić.

radovi u privitku

Mirjana Šutalo Vulić, učiteljica glazbene kulture