Razmjena iskustava tijekom nastave na daljinu
Autor: Andrea Dubaić Begić, 15. 6. 2020.

Dok se odvijala nastava na daljinu učitelji su također sudjelovali u međunarodnim video konferencijama razmjenjujući iskustva sa sustručnjacima iz cijeloga svijeta kako bi poboljšali online nastavu.

Tako je učiteljica Alenka Taslak 11. travnja 2020. u video konferenciji „We are in this together“ saznala kakva je situacija vezano uz COVID-19 u drugim zemljama, na koji način su ljudi u drugim zemljama simbolično iskazali poštovanje medicinskim sestrama i liječnicima te koje metode poučavanja u online nastavi koristi oko 120 učitelja koji su sudjelovali u spomenutoj video konferenciji. Spomenuto možete pogledati na poveznici

Učiteljica Alenka Taslak je tijekom travnja i svibnja svake druge subote također razmjenjivala iskustva s učiteljicom Rebeccom Weber Bounds iz mjesta Chatswort iz Illinoisa, SAD, s učiteljicom Ha Nga iz mjesta Hanoi u Vijetnamu, s učiteljicom Kiki Xynta iz mjesta Skydra, Pella u Grčkoj te s učiteljicom Helen Shramkova-Kapatsin iz mjesta Belgorod u Rusiji.  Tijekom video konferencija učiteljice su dijelile svoje ekrane kako bi jedna drugoj pokazale svoje uratke i ispričale svoja iskustva te navele prednosti i nedostatke korištenja digitalnih alata poput: Bookwidgets, Wizer.me, Liveworksheets, Spark.Adobe, Peardeck, Wordwall, LearningApps, Quizlet, Quizizz, Padlet, Wakelet, Nearpod, Sway, MS Teams, OneNote, Flipgrid, Loom, Screen castify, Screen cast o matic i mnogih drugih.

Zaključujemo kako su učitelji iz Hrvatske izuzetno digitalno opismenjeni, jer su se odlično snašli u korištenju digitalnih alata u online nastavi.  Hrvatska je također jedna od rijetkih zemalja koja je okupila učitelje za snimanje video lekcija koje su se prikazivale na TV-u kako bi svi učenici imali priliku sudjelovati u online nastavi. Ako se učenici nisu mogli osloniti na Internet signal, svaki dan su mogli pratiti nastavu na TV-u.

Alenka Taslak, učiteljica engleskog jezika