Čestitke pjevačkom zboru OŠ Dore Pejačević!
Autor: Andrea Dubaić Begić, 22. 3. 2020.

Pjevački zbor OŠ Dore Pejačević Našice tijekom ove školske godine sudjeluje u projektu World Peace Song Project 2019-20 čiji su inicijatori World Museum i Women of the World.

Cilj ovog projekta je uključiti što veći broj učenika iz cijelog svijeta u zajedničku izvedbu Pjesme mira. Učenice našeg pjevačkog zbora su uz pomoć voditeljice pjevačkog zbora, učiteljice Mirjane Šutalo Vulić i učiteljice engleskog jezika Alenke Taslak, napisale, uglazbile i prevele na engleski jezik svoje poruke mira. Slijedilo je uvježbavanje izvedbe pjesme, snimanje i slanje videa koordinatorici projekta, profesorici Lorraine Leo iz Bostona.

Video je zatim proslijeđen voditeljima projekta u Japan koji su ga uvrstili na projektnu kartu svijeta. Voditelji projekta su jako zadovoljni našom pjesmom i videom, najavili su da će nam se uživo javiti putem interneta i čestitati učenicima, čim se vrate u školu.

Link za projektnu kartu svijeta na kojoj možete pronaći i poslušati sve sudionike projekta:

Ponosne smo i sretne što smo dio ovog predivnog svjetskog projekta. Posebno nas veseli što je pjevački zbor OŠ Dore Pejačević Našice prvi sudionik World Peace Song Project-a iz Hrvatske!

Mirjana Šutalo Vulić, učiteljica glazbene kulture