« Studeni 2021 »

Posjet domovima za starije i nemoćne u okviru projekta 'Volontiramo i mi'
Autor: Andrea Dubaić Begić, 18. 12. 2019.

U okviru provođenja projekta 'Volontiramo i mi' i ove smo godine posjetili domove za starije i nemoćne osobe u Makloševcu i Zoljanu kako bismo s korisnicima domova podijelili radost Božića i toplinu zajedništva.

U pripremi prigodnoga programa, koji se sastojao od dramskoga recitala „Svjetlo Božića“ i božićnih pjesama, sudjelovali su učenici 5.c, 7.c, 7.b i 8.d razreda, koji su uključeni u dodatnu nastavu iz hrvatskog jezika ili pjevaju u školskome zboru. Program su pripremile i uvježbale učiteljice Danijela Horvat i Mirjana Šutalo Vulić. U ovo predbožićno vrijeme mnogo se govori o pronalaženju pravoga dara za naše najdraže, o kupovanju, umatanju, primanju i davanju, a mi smo željeli pokloniti svoje vrijeme, toplinu osmijeha i zagrljaja te time pokazati da brinemo o drugima. Ove su se godine u naš projekt prvi puta uključile i dvije učenice iz 5.c razreda: Lora Mamilović i Nina Papučić koje su vrlo odgovorno prihvatile svoj zadatak i sudjelovale u dramskome prikazu. Naši su nas domaćini počastili medenjacima i sokovima, a posebno nam je drago bilo vidjeti božićno drvce ukrašeno čestitkama koje smo im poklonili prošle godine.

Zahvaljujemo i vjeroučiteljici Slavki Đukić koja je sa svojom kreativnom skupinom izradila prekrasne božićne magnete kojima smo darivali korisnike domova. Osim toga, majka učenice Marte Blagojević iz 7.c razreda, gđa Silvija Blagojević, pripremila je čak osam kompleta puzzli koje smo također poklonili domovima, a svi su im se iskreno obradovali.

Ovo je za sve nas doista bilo jedno neponovljivo iskustvo i nadamo se da ćemo imati priliku ponovno se družiti s našim prijateljima u domovima. Već se radujemo novome susretu!

Ana Pavlus, 8.c