« Studeni 2021 »

SVJETSKI DAN LJUBAZNOSTI
Autor: Andrea Dubaić Begić, 13. 11. 2019.

Ljubaznost ne traži velike stvari. Ona je jednostavna i često se krije u malim znacima pažnje, lijepoj riječi, poklonjenom osmijehu. A opet, može tako snažno promijeniti svijet, ljude oko nas, kao i nas same. Kažu da se ljubaznost, poput bumeranga, uvijek vraća onome koji je daruje.

Ponekad zaboravljamo koliko ljudi oko nas trebaju našu ljubaznost. No, kada poželite nekome “dobro jutro”, kažete “hvala”, “oprosti”, pošaljete čestitku, pridržite vrata, pružite ohrabrenje, podršku, poželite sreću, poklonite lijepu riječ, osmijeh, … u tom ste trenutku baš vi, s naizgled malenim znacima pažnje, ispunili nečije srce toplinom, srećom i radošću.

Poznate su riječi književnika Marka Twaina: Ljubaznost je jezik kojeg gluhi mogu čuti i slijepi vidjeti.

Obilježite ovaj dan, budite ljubazni i pažljivi jedni prema drugima, podarite osmijeh, lijepu riječ … I sjetite se da i svi ostali dani trebaju što više takvih trenutaka vaše ljubaznosti!

Evo kako smo mi obilježili Svjetski dan ljubaznosti.

Častili smo se lijepim porukama koje su nas dočekale na hodnicima škole. Cilj ove aktivnost  je da potaknemo jedni druge na lijepa, ljubazna i pristojna ponašanja.

Anja Međimurec, psihologinja