1. kolo Modelarske lige
Autor: Andrea Dubaić Begić, 3. 4. 2018.

U organizaciji Zajednice tehničke kulture Grada Našica i Zajednice tehničke kulture Osječko-baranjske županije uz potporu Grada Našica, dana 26.03.2018. u Osnovnoj školi Dore Pejačević u Našicama održano je 1. kolo Modelarske lige u Osječko-baranjskoj županiji.

Na samom početku natjecanja sve prisutne je u ime ravnatelja škole domaćina pozdravila je profesorica Verica Marinović i predsjednik ZTK Grada Našica Zdenko Lovrić, prof. koji je i službeno otvorio natjecanje. Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 15 ekipa odnosno 30 učenika iz OŠ Dore Pejačević, OŠ Kralja Tomislava i OŠ Ivana Brnjika Slovaka Jelisavac. Sve ekipe su uspješno izradile model stolnog organizatora od šperploče koji je bio i zadatak na natjecanju. Najbolje je bilo teško odabrati, no ipak su se pojedini radovi izdvojili svojom urednošću i kreativnosti.

1. mjesto osvojili su Marija Poljak i AnaMarija Krznarić, 2. mjesto Tin Lovrić i Andro Puhanić, 3. mjesto Jakov Petrović i Lovro Lukerić, svi iz OŠ Dore Pejačević.

Najuspješnije ekipe također su se plasirale u 2. kolo Modelarske ligekoja će se održati u Osijek. Organizatori su svečano uručili zahvalnice za potporu u provedbi nastavnicima Sandri Poljak, Danijelu Rončeviću, Davoru Milošević, Bojanu Fudereru i Verici Marinović.