e-Twinning projekt „Europe... 12 points!“
Autor: Andrea Dubaić Begić, 25. 9. 2017.

Učenici 8.b razreda i učiteljica glazbene kulture Mirjana Šutalo Vulić uključili su se početkom ove školske godine u e-Twinning projekt „Europe... 12 points!“.

E-twinning je jedna od aktivnosti programa Erasmus+ koja služi nastavnicima i njihovim učenicima za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola. Učenici će putem ovog projekta saznati što je e-Twinning, kroz glazbu će upoznati različite europske jezike te koju glazbu slušaju njihovi vršnjaci iz 13 europskih zemalja.

Nakon što su se svi sudionici predstavili putem fotografija i kratkog teksta, odabrali su pjesmu koja ih predstavlja u ovom projektu.

Sve prijavljene pjesme morale su biti na jeziku kojim se govori u državi iz koje su učenici. Naši osmaši su odabrali pjesmu Luke Nižetića: „Proljeće“.

Nakon što su čuli pjesme iz svih prijavljenih država, učenici su glasali i napravili rang ljestvicu pjesama. Snimljen video zapis dodijeljenih bodova za svaku pjesmu poslali smo u Belgiju, u školu od kuda je i krenuo ovaj projekt.

U projektu su sudjelovali učenici osnovnih i srednjih škola iz Španjolske, Švedske, Češke, Latvije, Gruzije, Poljske, Srbije, Njemačke, Francuske, Finske, Rumunjske i Hrvatske.

U tjednu  kada se obilježava europski dan jezika, saznat ćemo rezultate glasanja. Kako je riječ o prvom međunarodnom e-Twinning projektu u koji smo se uključili, svima nam je ovo novo iskustvo i poticaj za daljnju suradnju.

učiteljica Mirjana Šutalo Vulić