Nove matematičke zgode 4.c
Autor: Andrea Dubaić Begić, 9. 11. 2016.

Učenici 4.c sa svojom učiteljicom Marinom Mihalj ispisuju nove matematičke stranice naše škole!

U organizaciji slatinske udruge matematičara „Suma“ 7. studenoga 2016. u prostorima restorana „Duhan“ u Slatini održano je 9. otvoreno ekipno natjecanje iz matematike.

Na natjecanju je sudjelovalo 188 natjecatelja iz sedam osnovnih škola: OŠ E.Kumičić i OŠ J.Kozarac iz Slatine,  OŠ V.Nazora iz Virovitice, OŠ P.Preradovića iz Pitomače, OŠ „Luka“ iz Sesveta, OŠ „Špansko“ iz Zagreba  i, po prvi puta na ovome natjecanju, učenici 4.c razreda OŠ D.Pejačević iz Našica.

Razred 4.c prvi je i jedini prijavljeni razred Osječko – baranjske županije u dosadašnjem tijeku natjecanja.

Natjecanju smo se odazvali na prijedlog nastavnice matematike predmetne nastave, gđe Branke Burazer, a vođeni željom za stjecanjem novih znanja i natjecateljskih iskustava.Ovim putem joj se srdačno zahvaljujemo što je vjerovala u naš rad!

Formirali smo dvije ekipe. Prvu ekipa (KRUŽNI VIJENCI) predvodila je Gabrijela Sarajlić i činili su je još Dora Haj Barakat, Ivan Papučić i Klara Rigo. U drugoj ekipi (DELTIODI) natjecale su se Marta Blagojević, Petra Belak, Ema Mahovlić i voditeljica Rea Kvak.

Doputovali smo u Slatinu!

Natjecalo se u ekipama od četiri učenika u tri kategorije: četvrti razredi, peti i šesti razredi te sedmi i osmi razredi. Svaki tim je dobio 45 matematičkih zadataka, a kako bi sve uspjeli riješiti, osim poznavanja matematike, bio je potreban i timski rad.

Ekipa Deltoidi

Ekipa Kružni vijenac

„Svrha ovoga natjecanja je popularizacija matematike i prirodnih znanosti te kvalitetniji nastavak školovanja“- rekla nam je učiteljica matematike Ljiljana Peretin, predsjednica udruge Suma.

Najbolje ekipe nagrađene su medaljama koje je sponzorirao arhitektonski ured Arhis d.o.o te prigodnim matematičkim knjigama o geometriji  koje je osigurala Školska knjiga.

Čestitke i medalje najboljima uručio je zamjenik gradonačelnika grada Slatine Miroslav Venus.

Rezultati su sljedeći:

4. razredi:

ROMBOVI – OŠ V. NAZOR – 735 bodova
KRUŽNICE – OŠ ŠPANSKO ORANICE – 690 bodova
TROKUTI – OŠ J. KOZARAC – 660 bodova
KRUGOVI– OŠ J. KOZARAC – 625 bodova
KVADRATI– OŠ V.NAZOR – 615 bodova
KRUŽNI  VIJENCI - OŠ DORE PEJAČEVIĆ-600 bodova
DELTOIDI - OŠ DORE PEJAČEVIĆ-550 bodova
PRAVOKUTNICI-OŠ E.KUMIČIĆA-480 bodova
TRAPEZI -OŠ E.KUMIČIĆA-440 bodova
PRAVCI -OŠ E.KUMIČIĆA-420 bodova

5. i 6. razredi:

1.LAGRANGE – OŠ ŠPANSKO ORANICE – 705 bodova

2. SIMPSON – OŠ LUKA SESVETE – 675 bodova

3. HILBERT – OŠ ŠPANSKO ORANICE – 660 bodova

...  23. TALES   ( 10 bodova)

7. i 8. razredi:

1. D’ALEMBERT – OŠ ŠPANSKO ORANICE – 870 bodova

2. PASCAL – OŠ LUKA SESVETE – 780 bodova

3. TAYLOR – OŠ ŠPANSKO ORANICE – 705 bodova

... 14. DEDEKIND   ( 170  bodova)

SVIM SUDIONICIMA NATJECANJA, NJIHOVIM  MENTORIMA I ORGANIZATORIMA NATJECANJA, OD KOJIH SMO PRIMILI PRIZNANJE I ZAHVALNICU, ISKRENO ČESTITAMO NA SUDJELOVANJU I POSTIGNUTIM USPJESIMA!

Motivirani odličnim uspjehom na nama debitantskom nastupu, puni volje i energije krećemo u nove matematičke zgode.

Povratak kućama bio je zasluženo ugodan i sladak!

Učiteljica: Marina Mihalj