Održana druga humanitarna akcija „… za šape našeg grada“.
Autor: Mihaela Zec, 13. 4. 2016.

PALAČINKE za šape našeg grada"

Idejni začetnici ove akcije su učenici 8.a razreda, a cilj im je pružiti potporu radu našičke udruge za zaštitu životinja „NA 4 šape“. Učenici planiraju pomoći  životinjama na našem području tako što će svaki drugi tjedan, tijekom travnja, prodavati različite slastice koje će pripremati na izvannastavnoj aktivnosti Domaćinstvo.

Prva akcija održana 30. ožujka nosila je naziv  „LEPINJE za šape našeg grada“. Učenici 8.a i učiteljica Ivana Feldi Drašinac na nastavi Domaćinstva ispekli su preko 150 lepinja te ih prodali  učenicima i učiteljima za vrijeme velikog odmora.

Druga po redu akcija, „PALAČINKE za šape našeg grada“, održana je u utorak, 12.travnja 2016.godine. Osmaši su marljivo ispekli preko 100 palačinki kojima su se osladili učenici naše škole.

Novac prikupljen prodajom slastica namijenjen je radu Udruge  za zaštitu životinja NA 4 šape.

Udruga brine o napuštenim psima koji se nalaze u  našem Gradu, pronalazi „zauvijek dom“ velikom broju  pasa lutalica, rješava zlostavljanje životinja, educira učenike o ishrani, sterilizaciji i brizi o ljubimcima.  Sve donacije koristi za kupnju hrane i troškova liječenja u veterinarskoj stanici (cijepljenje, čipiranje, kastriranje, sterilizacija).

Humanitarna akcija „…za šape našeg grada“ nastavlja se i  tijekom idućih tjedana.

U nastavku pogledajte kako su nastale i nestale palačinke!