« Studeni 2021 »

CARNET-ova konferencija za korisnike - CUC
Autor: Andrea Dubaić Begić, 3. 11. 2021.

Konferencija je godišnje okupljanje CARNET-ovih korisnika i suradnika, uključujući učitelje, nastavnike i ravnatelje u osnovnim i srednjim školama, profesore na fakultetima, CARNET sistem inženjere i koordinatore, članove znanstveno-istraživačke zajednice, kao i informatičke stručnjake i gospodarstvenike iz područja informacijsko-komunikacijske tehnologije (IKT).

I ove godine naša škola je pridonijela radu Konferencije radionicom EPIDEMIJA VIRUSA koju su uspješno održale Leopoldina Vitković, profesorica biologije i kemije, učitelj mentor i Ksenija Orešković, učiteljica razredne nastave, učitelj savjetnik u Šibeniku 28. listopada 2021. godine.

CUC je platforma za razmjenu informacija, znanja i iskustava te razvoj suradnje osoba koje imaju dodir s IKT-om, ponajprije internetom te s njim povezanim naprednim oblicima korištenja, primarno u edukaciji, koristeći se modernim pedagoškim pristupima.

Konferencija se kontinuirano organizira od 1999. godine te je od skromnih početaka tijekom godina postala važno događanje koje danas okuplja više od 1000 sudionika iz svih područja primjene IKT-a.

Tradicionalno se održava pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja i Ureda predsjednika Republike Hrvatske, koji tako iskazuju potporu djelovanju Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET u poticanju primjene informacijskih i komunikacijskih tehnologija u hrvatskome društvu.

Ksenija Orešković, učiteljica

Fotografije u prilogu