Mentalno zdravlje
Autor: Andrea Dubaić Begić, 22. 10. 2021.

Svjetski dan mentalnog zdravlja obilježio se 10. listopada 2021.

U školi smo tijekom cijelog mjeseca listopada kroz različite aktivnosti obilježili Svjetski dan mentalnog zdravlja.

Svake godine stavlja se naglasak na određeni problem s kojim se susreću različite populacijske skupine. Ove godine sloganom „Briga o mentalnom zdravlju za sve: neka bude stvarnost“, SZO nastavlja osvještavanje potrebe da se unaprjeđuje dostupnost i kvaliteta različitih usluga u području mentalnog zdravlja. Također, potiče na isticanje pozitivnih priča u brizi za mentalno zdravlje stanovništva te sama nudi u svojim materijalima alate koji mogu pomoći u brizi za mentalno zdravlje i pružanje podrške drugima.

Krajem mjeseca planirane su radionice na temu mentalnog zdravlja za učenike sedmih razreda.

U holu je uređen pano edukativnog karaktera s ciljem skretanja pozornosti na važnost mentalnog zdravlja i brige o njemu. Učenici su iz koverte mogli uzeti pozitivnu poruku za sebe ili ju pokloniti nekome.

U zbornici su učitelji i  djelatnici mogli pročitati zanimljivosti o mentalnom zdravu, vidjeti koje aktivnosti nas mogu osnažiti te su također mogli uzeti pozitivne poruke.

Anja Radaković, psihologinja