Najdraže knjige iz našega djetinjstva
Autor: Andrea Dubaić Begić, 8. 10. 2021.

Učenice koje su se ove školske godine upisale u novu izvannastavnu aktivnost Klub ljubitelja knjige odlučile su, zajedno sa svojom učiteljicom Danijelom Horvat, obilježiti Dječji tjedan prisjećajući se najdražih knjiga, slikovnica i priča iz djetinjstva.

Imajući na umu poznatu izreku: „Knjiga nije hrana, ali je poslastica“, svoje smo druženje započeli prigodnom zakuskom koju su pripremile same učenice, a uz sendviče i kolače, tu je bilo i domaćega čaja iz proizvodnje OPG-a Maljarić, za koji se pobrinula naša učenica Leonarda Maljarić.

Drage gošće bile su nam naša knjižničarka Andrea Dubaić Begić i psihologinja Anja Međimurec koje su nam također ponešto ispričale o svojim omiljenim knjigama iz djetinjstva. U nastavku smo čitali odabrane ulomke iz knjiga koje smo ponijeli i razgovarali o tome tko nam je u djetinjstvu i na koji način probudio ljubav prema knjizi i pisanoj riječi. Na kraju smo zaključili da je upravo jesen idealno vrijeme za čitanje dobre knjige ispod dekice i uz šalicu najdražega toplog napitka.

Osobito nam je drago što su se našemu susretu pridružile i dvije učenice koje inače nisu članice Kluba, no kako im je ovdje bilo vrlo lijepo, odlučile su i nadalje povremeno sudjelovati u aktivnostima ljubitelja knjige. Ovaj je događaj ujedno bio i najava Mjeseca hrvatske knjige tijekom kojega planiramo još mnogo zanimljivih aktivnosti.

Svatko je na poklon dobio prigodni straničnik s poticajnim mislima, a našoj knjižničarki Andrei zahvaljujemo na pomoći u izradi ovih malih znakova pažnje.

Budući da nisu sve članice Kluba stigle danas predstaviti svoje najdraže knjige, s druženjem nastavljamo i sljedeće srijede.smiley

učiteljica Danijela Horvat