Projekt „Mala djela, VELIKA razlika“
Autor: Andrea Dubaić Begić, 5. 10. 2021.

Ove školske godine naša škola se uključila u projekt „Mala djela, VELIKA razlika“ u sklopu globalnog pokreta „Marijini obroci“. Cilj pokreta je davanje dnevnog obroka na mjestu obrazovanja svakom djetetu kojem je to potrebno.

Kroz projekt „Mala djela, VELIKA razlika“ učenici će upoznati djelo Marijinih obroka. Putem kratkih filmova i priča proputovat će različite zemlje i upoznati ljude koji rade na ostvarenju vizije Marijinih obroka. Čuti će priče djece koji primaju Marijine obroke u školi te spoznati da se njihovi životi poboljšavaju obrazovanjem i djelovanjem u zajednici. Kroz različite aktivnosti (gledanje filmova, edukacije, radionice, projekte, prikupljanje novčanih sredstava i prodaju rukotvorina) učenici će sudjelovati u projektu tijekom cijele godine.

Tijekom rujna učenici su na satovima razrednika gledali dokumentarni film Dijete 31 koji ih je upoznao s ovom humanitarnom organizacijom. Vjeroučiteljice su na satovima vjeronauka upoznale učenike s projektom. To je učenike potaklo da se uključe u projekt.

Listopad je MJESEC PLAVE KASICE. Pozivamo učenike, roditelje i učitelje da se ovaj mjesec uključe donirajući svoje novčane priloge.

Više o pokretu Marijini obroci:

Ana Retih Makaj, vjeroučiteljica