« Studeni 2021 »

NOVOSTI IZ SVIJETA LIKOVNE UMJETNOSTI
Autor: Andrea Dubaić Begić, 27. 4. 2021.

ISERLOHN/NJEMAČKA-REZULTATI LIKOVNOG NATJEČA

Međunarodni likovno-literarni natječaj Iserlohn – Essen – Zagreb – München – Vukovar 2021. na temu „Ruke su život – oči, misao, utjeha, glazba i priča”  raspisuje se za djecu Hrvata u iseljeništvu i djecu iz Hrvatske u dobi od 1. do 8. razreda osnovne škole.

Izložba likovnih i literarnih radova hrvatskih učenika iz cijeloga svijeta održat će se u Njemačkoj i Hrvatskoj.

Ovogodišnji 21.po redu natječaj održao se u specifičnim uvjetima pandemije kada su mnoge škole bile povremeno zatvarane  i nastavu vodile putem Interneta,na daljinu.

Nezavidna i nesvakidašnja situacija u kojoj su se našli i učenici i nastavnici nije obeshrabrila i zaustavila  polaznike likovne skupine pod mentorstvom učiteljice Marine Mihalj,sudjelovati na natječaju i svojim likovnim radovima hrabro konkurirati između više od tisuću likovnih radova iz 150 škola.

U Gradskoj galeriji Iserlohn sve je radove pomno pregledao žiri u sastavu: dr. Reinhard Veit, direktor umjetničke škole, Reiner Danne, direktor gradske galerije i Cirnelija Merkl redaktor u IKZ, te su potom odlučili o najboljima.

S ponosom ističemo da je likovni rad učenice Gite Bonić iz 4.c razreda OŠ Dore Pejačević Našice osvojio 3.mjesto!

Iskrene čestitke našoj Giti!

Marina Mihalj,učiteljica