DAN PLANETA ZEMLJE
Autor: Andrea Dubaić Begić, 22. 4. 2021.

Kao i svake godine, i ove godine su učenici obilježili Dan planeta Zemlje. Zemljin „rođendan“ obilježava se 22. travnja te je cilj obilježavanja jačanje svijesti ljudi prema prirodnom okolišu. Danas postoje brojna rješenja kako bi se očuvale ljepote Zemlje. Neke od tih rješenja predložili su i učenici naše škole. Na satu prirode, učenici 6.a razreda kroz teme reciklaža otpada, onečišćenje, utjecaj čovjeka, prijelaz s fosilnih goriva na obnovljive izvore energije i zaštita prirodnih ljepota ukazali su na važnost očuvanja okoliša. Također, izradom plakata ukazalo se na važnost recikliranja materijala.

DAN OBNOVLJIVIH IZVORA ENERGIJE

Svjetski dan obnovljivih izvora energije obilježava se 26. travnja svake godine s ciljem da se osvijesti potreba za istraživanjem i primjenom obnovljivih izvora energije. Obnovljivi izvori energije ne zagađuju okoliš i mogu se neprestano koristiti dok neobnovljivi izvori energije zagađuju okoliš i imaju ograničenu količinu. Prednosti korištenja vjetra, vode, biomase i sunca učenici su prikazali na slikovit način uz pomoć plakata.

Ana Pilipović, učiteljica biologije