« Studeni 2021 »

Novi dječji gradonačelnik
Autor: Andrea Dubaić Begić, 17. 11. 2020.

Mislav Hvizdak, učenik 6.a razreda naše škole izabran je na sjednici Dječjeg gradskog vijeća za novog dječjeg gradonačelnika grada Našica. Izbor je održan 11. studenog 2020. godine, a na sjednici je prisustvovalo 17 članova Dječjeg gradskog  vijeća, gradonačelnik Josip Miletić, ravnateljica OŠ Dore Pejačević Našice Jasminka Falamić te ravnateljica OŠ kralja Tomislava Vlatka Zahirović. Zamjenik gradonačelnika je učenik Niko Devald, 6.d, također učenik naše škole.

Sudjelovanjem djece u ovakvim aktivnostima potiče se aktivnost mladih u djelovanju lokalne zajednice.

Mislavovi učitelji pohvaljuju njegovu predanost radu i trud koji ulaže u izvršavanje zadataka, vrijedan je i marljiv učenik, a kao prijatelj spreman uvijek pomoći drugima.

Učiteljica hrvatskog jezika Danijela Horvat za Niku kaže: „Prvi dojam koji sam stekla je da je odgovoran dječak, pomalo samozatajan, savjestan i marljiv, dobro se slaže sa svima u razredu i u komunikaciji s drugima izbjegava zadirkivanje ili vrijeđanje.“

Naš novi dječji gradonačelnik nakon izbora i sam je bio pomalo iznenađen, ali spremno prihvaća novu ulogu: „Nisam mislio da ću pobijediti, ali sam se nadao dobrom rezultatu. Iskreno, da mi je netko rekao da ću ja pobijediti, mislio bih da me pokušava tješiti. No, drago mi je što sam ipak ja izabran. Predstavljat ću našu školu i biti aktivan u svim zadatcima. Također, drago mi je što je dogradonačelnik Niko učenik naše škole pa možemo u svemu surađivati.

Natalija Arapović, 6.b