Autor: Andrea Dubaić Begić, 21. 5. 2020.

Od ponedjeljka 25. svibnja 2020. svi roditelji mogu poslati učenike razredne nastave u školu

HZJZ objavio je nove Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID–19 vezano za rad predškolskih ustanova i razrednu nastavu od 1. do 4. razreda te posebne razredne odjele i rad s djecom s teškoćama koje imaju pomoćnika u nastavi.

Škola će organizirati rad u skladu s novim propisanim uvjetima:

1. Poštivanje fizičke udaljenosti od 1,5 metra.
  2. Rad učenika u razrednom odjelu organizirat će se u učionicama primjerene veličine za svaki razredni odjel.
  3. Roditelji ne potpisuju izjave i šalju djecu u školu bez obzira na svoj radni status.
  4. Djeca mogu samostalno dolaziti u školu ili organiziranim prijevozom.
  5. Moguće je da se učenici i naknadno uključe u već uspostavljene nastavne grupe.
  6. U razrednoj nastavi izvode se svi nastavni predmetni, nastava vjeronauka i engleskog jezika, a nastava tjelesne i zdravstvene kulture se izvodi samo na otvorenom prostoru.
  7. Nastava traje četiri školska sata, od 8 do 11 sati za jutarnju smjenu i od 13 do 16 sati za poslijepodnevnu smjenu.
  8. U školi je organizirana prehrana za učenike u zasebnim učionicama za svaki razredni odjel.

Za učenike koji se ne uključe u nastavu u školi, Škola na Trećem održavat će se do početka lipnja kako bi se osiguralo praćenje nastave, a roditelj je dužan navesti iz kojih objektivnih ili subjektivnih razloga  dijete nastavlja pratiti nastavu na daljinu.

Upute roditeljima:

Škola ne uzima izjavu od roditelja radi uključivanja djeteta u ustanovu.

Za bolju pripremu i organizaciju rada, potrebna nam je vaša povratna informacija:

Dolazi li vaše dijete u ponedjeljak na nastavu u školu?

Odgovor proslijedite učiteljici do petka 22. svibnja 2020. do 10,00 sati.

Za sve potrebne informacije i nejasnoće možete kontaktirati ravnateljicu na e-mail: jasminka.falamic@skole.hr ili na mob. 098 339 075.

S poštovanjem,

Ravnateljica: