« Studeni 2021 »

Natjecanje mladih tehničara
Autor: Andrea Dubaić Begić, 9. 3. 2020.

Županijsko natjecanje Mladih tehničara održano je 6. ožujka 2020. u OŠ Jagode Truhelke u Osijeku u organizaciji Ministarstva znanosti i obrazovanja, Agencije za odgoj i obrazovanje, Hrvatske zajednice tehničke kulture, županijskih i gradskih zajednica tehničke kulture te udruga tehničke kulture. Na natjecanju je ukupno sudjelovao 151 učenik iz Osječko - baranjske županije koji su se natjecali u dvanaest područja tehničke kulture.

Iz naše škole su sudjelovali učenici od 5. do 7. razreda: Marta Blagojević, Ivan Papučić, Jura Puhanić, Jakov Barić, Šimun Dendis i Petra Domazet Bezmalinović u 5 kategorija: Maketarstvo i modelarstvo - 5. razred; Graditeljstvo - 6. razred; Strojarske konstrukcije - 7. razred; Modelarstvo uporabne tehničke tvorevine - 5. - 8. razred.

Najbolji u pojedinačnim kategorijama Robotsko spašavanje žrtve - 5. - 8. razred:

2. mjesto - Jakov Barić, mentor: Sandra Poljak

3. mjesto - Šimun Dendis, mentor: Sandra Poljak

Čestitamo svim učenicima koji su sudjelovali na natjecanju i njihovim mentorima učiteljici Sandri Poljak i učitelju Davoru Miloševiću.

Natjecanje mladih tehničara provodi se na temelju osnovnoškolskog programa tehničke kulture, programa nastave kroz klubove mladih tehničara, izvannastavnog programa u školi, izvanškolskog programa te programa posebnih tehničkih kompetencija (znanje, vještine, samostalnost i odgovornost) koje se stječu u izvannastavnom i izvanškolskom programu tehničke kulture.