Valentinovo u našoj školi
Autor: Andrea Dubaić Begić, 18. 2. 2020.

Valentinovo je i ove godine u našoj školi obilježeno na različite načine, no učenicima je svakako najdraža bila Ljubavna pošta. Kutije za pisma i poruke, za razrednu i predmetnu nastavu, postavljene su već u utorak, 11. veljače ispod prigodnoga panoa u predvorju škole. Primijetili smo da su do završetka prijepodnevne smjene u četvrtak, 13. veljače obje kutije već bile toliko popunjene da se u njih tek teškom mukom mogla ugurati još pokoja poruka. Stoga su nam učenici predložili da sljedeće godine pripremimo veće kutije. smiley

U četvrtak navečer naša je marljiva knjižničarka razvrstala svu ljubavnu poštu po razredima i smjenama, a kako bi posao bio brže i uspješnije obavljen, u tome joj je pomogla i učiteljica kemije Ivana Feldi Drašinac. Ljubavni su poštari u petak, na sam dan Valentinova, podijelili poštu nestrpljivim učenicima. Bilo je tu mnogo smijeha, uzbuđenja, veselja, a čak i pokoja suza.

Ljubavna pošta, međutim, nije jedina aktivnost kojom je obilježeno Valentinovo u našoj školi. Pohvaljujemo 6. c razred i njihovu razrednicu Senku Lah na uspješno provedenom razrednom natječaju za najljepše srce. Učenici su u izradu srca uložili mnogo truda i kreativnosti, a potom su ih na satu razrednika sve izložili na ploči i bodovali. Pobjednici natječaja je ekipa koju su činile Eleonora Begić, Lana Peić,  Klara Sarajlić i Anita Kostreš, osvojili su prigodnu nagradu – čokoladu i poštedu od ispitivanja.

Ema Mahovlić, 7.c