Državni likovno-literarni natječaj „Velimir Đerek Sokol“ – Srce za Hrvatsku!
Autor: Andrea Dubaić Begić, 19. 11. 2019.

Učenica naše škole Dika Perlić, 3.c osvojila je 3.nagradu na državnom likovno-literarnom natječaju „Velimir Đerek Sokol“ – Srce za Hrvatsku!

Osnovna škola „Stjepan Radić“, Imotski uz pozitivno stručno mišljenje Agencije za odgoj i obrazovanje, suglasnost Ministarstva znanosti i obrazovanja te stručnu potporu Memorijalno-dokumentacijskog centra Domovinskog rata organizirala je

1. literarno-likovni natječaj „Velimir Đerek Sokol – Srce za Hrvatsku“ za učenike osnovnih škola Republike Hrvatske.

Velimir Đerek Sokol (Imotski, 1965. – Vukovar, 1991.), Imoćanin, zapovjednik 1. bojne 204. vukovarske brigade, junak Domovinskoga rata.

Junačko srce kucalo je u svim braniteljima. Ljubav za Domovinu prevladala je strah, a želja za slobodom izdigla se iznad svake boli. Njihovo srce i danas kuca u svima nama koji volimo svoj narod, svoj jezik, svoju domovinu.

Neka nas nosi snaga njihove ljubavi da sve naše riječi i djela budu na čast i ponos jedinoj, miloj, lijepoj i slavnoj Domovini.

Dika je 15.11.2019.g. pozvana u OŠ „Stjepan Radić“, Imotski na svečano primanje i dodjelu nagrada.

Čestitke našoj Diki!smiley

učiteljica Marina Mihalj

LITERARNI OSTVARAJI-službeno izvješće komisije

Članice povjerenstva za izbor literarnih radova: dr.sc. Krešimira Gudelj, Sanja Bago, prof. i Marijana Jelinić Pezo, prof. i dipl. knjiž. vrednovale su Dikin literarni rad kao trećeplasirani na ovom državnom natjecanju.

3. mjesto Dika Perlić – Moja Hrvatska, 3. razred, OŠ Dore Pejačević – Našice, voditeljica Marina Mihalj