« Studeni 2021 »

Međunarodni dan glazbe
Autor: Andrea Dubaić Begić, 3. 10. 2019.

Međunarodni dan glazbe svake se godine obilježava 1. listopada kako bi se različitim aktivnostima naglasila važnost glazbe i njezin utjecaj u suvremenom društvu. Na poticaj učiteljice glazbene kulture Mirjane Šutalo Vulić taj je dan ove godine prvi put obilježen i u našoj školi.

Tijekom velikoga odmora učenici su imali priliku uživati u zvucima glazbe različitih žanrova. Nekoliko učenika je i zaplesao. Na prigodnom panou, koji je pripremila učiteljica Mirjana Šutalo Vulić s učenicama 8.d razreda, mogli smo  pročitati zanimljivosti o obilježavanju ovoga dana u svijetu. Osim toga, učenici prvih, trećih, šestih i osmih razreda iskusili su nešto drugačiji sat glazbene kulture. Naime, posjetila ih je Helena Vulić, bivša učenica Osnovne glazbene škole Kontesa Dora i na violini odsvirala nekoliko različitih skladbi. Učenicima se posebno svidjela vrlo zahtjevna kompozicija Čardaš skladatelja Vittoria Montia. U razgovoru s Helenom saznali smo da i nakon završene osnovne glazbene škole svoje slobodno vrijeme posvećuje glazbi, a najdraža joj je filmska i rock glazba. Svoju je ljubav prema glazbi na ovaj način rado podijelila i učenicima naše škole.

Ovaj je poseban dan još jedna potvrda poznate izreke koja kaže: "Najvažnije stvari u životu ne mogu se izraziti riječima; zato postoji glazba."

Luna Žajlik, Ema Kovačevič i Ana Pavlus

"Najvažnije stvari u životu ne mogu se izraziti riječima; zato postoji glazba."