„Što je škola?“
Autor: Andrea Dubaić Begić, 13. 4. 2017.

Projektni  dan u vrtiću pod nazivom „Što je škola?“ provodi  se  već četvrtu godinu za redom  u suradnji s Dječjim vrtićem  „Zvončić“ Našice smileyheart

Učenici  8. a razreda, sada u ulozi „profesora“;  Ana Belak, Matea Boškić, Petra Guljaš, Tomislav Hrčka, Petra Matković, Ida Raich, Nora Slivar, Dora Uremović, i Lea Valenčak, ovog su puta zamijenili školske klupe sa ulogom profesora te vrtićancima koji nam uskoro stižu u prvi razred pokazali što je to škola  i što se sve u školi može naučiti.Edukativno – kreativne radionice provodili smo u dva dana, 10. i 11. travnja te smo ukupno 150 djece upoznali s našim projektom. Pri tome su se svi dobro zabavili i svašta naučili.

Po završetku projekta, svakom djetetu uručili smo diplomu za uspješno upoznavanje sa školskim predmetima te kreativno sudjelovanje u nastavi. Naši „profesori“ su također naučili kako je teško svaki dan biti „profesor“ i koliko treba truda uložiti u pripremanje nastave kako bi djeca bila zainteresirana.  Kako izraditi vulkan sa sodom, zašto balon napunjen vodom ne puca kada ga prislonimo uz svijeću, koja je najveća knjiga na svijetu, koja je najduža, a koja najkraća riječ, kako matematika može biti zabavna, zašto je povijest zanimljiva, što sve čini ljudsko tijelo, što je globus, kako se svira harmonika....samo su dio onoga što su „profesori“ pokazali djeci.

Posebno se zahvaljujemo ravnateljici vrtića Snježani Kanđeri koja je prepoznala potencijal u ovom projektu već četvrtu godinu za redom, pedagoginji Marini Lazar na susretljivosti i organizaciji, te svim odgojiteljicama u vrtiću  koje su nas srdačno dočekale i omogućile nam nezaboravno druženje i provod.

A moje posebne zahvale idu našim „profesorima“, prvenstveno na trudu, vremenu, osmišljavanju i kreativnom sudjelovanju u ovom projektu smiley

Koordinator projekta: Lea Liović, magistar pedagogije

Dječji vrtić Zvončić, Našice (projektni dan )