Međunarodna putujuća izložba do sada je postavljena u 40 zemalja
Autor: Andrea Dubaić Begić, 8. 2. 2017.

Posjet izložbi Anne Frank - povijest za sadašnjost

„Priča Anne Frank prožeta je poukama aktualnima i danas. Diskriminacija i rasizam koji su nasilno prekinuli njezin život nisu nestali s krajem Drugoga svjetskog rata. Annina nam životna priča tako može pomoći da spoznamo vrijednost tolerancije i međusobnog poštovanja, kao i važnost ljudskih prava.“ (iz kataloga Povijest za sadašnjost Anne Frank).

U sklopu nastave Povijesti učenici osmih razreda s učiteljicom Smiljom Dragojlović i školskom knjižničarkom Andreom Dubaić Begić obilježavaju svake školske godine krajem siječnja Dan sjećanja na žrtve holokausta. Tom su prigodom učenici 7.a, 7.b i 8.a u pratnji razrednika Mirka Kruljca i razrednica Kristine Fedor i Dubravke Kruljac posjetili izložbu Povijest za sadašnjost Anne Frank u predvorju Srednje škole Izidora Kršnjavog u Našicama. Vodiči na spomenutoj izložbi su učenici srednjoškolci koji su nas, predstavljajući izložbene panele, upoznali sa životom djevojčice Anne Frank, dječjim žrtvama u Drugom svjetskom ratu, posljedicama diskriminacije i kršenju ljudskih prava.