9. Dan univerzalne sportske škole
Autor: Andrea Dubaić Begić, 31. 5. 2016.

U ponedjeljak, 23. svibnja 2016. godine u Zagrebu, Hrvatski školski sportski savez po 9. puta je organizirao manifestaciju pod nazivom Dan univerzalne športske škole.

Na atletskom stadionu ŠRC Mladost na Savi okupilo se 792 učenika osnovnih škola i 82 voditelja iz 21 županije Republike Hrvatske.

Učenici koji su nastupili na manifestaciji pohađali su program Univerzalne športske škole u školskoj godini 2015./2016. koji se provodio u 406 odjeljenja 314 osnovnih škole u Republici Hrvatskoj.

Ovom prigodom zajedno se proslavlja i međunarodni Olimpijski dan, a koji se tradicionalno obilježava se 23. lipnja. Cilj proslave Olimpijskog dana je promicanje olimpijskog pokreta i svih moralnih vrijednosti  koje šport nosi društvu u cjelini. Ovoj manifestaciji su se pridružili i naši vrhunski sportaši – olimpijci.

Program univerzalne športske škole namijenjen je učenicima 1. do 4. razreda osnovnih škola gdje učenici vježbaju 2 puta tjedno uz stručan nadzor profesora tjelesne i zdravstvene kulture. Cilj ovakvog okupljanja mladosti i sporta bila je promocija ovog velikog programa koji HŠSS uspješno provodi već 9. godinu za redom.

Na ovogodišnjoj smotri mladosti i sporta učenici su svoja znanja pokazivali na 21 radnih stanica (atletika, košarka, nogomet, rukomet, brojne zabavne igre, štafete…). Ovoj manifestaciji pridružili su se, već tradicionalno, učenici OŠ kralj Tomislav te učenici OŠ Dore Pejačević, predstavljajući Osječko – baranjsku županiju.

Mario Gajski, učitelj tjelesne i zdravstvene kulture